אני רק רוצה להיות רזה!

**אזהרה פוסט ישיר אישי וארוך **

בואו נדבר על זה רגע –
האם אני יכולה לטפל באכילה הרגשית שלי כאשר כל מה שמניע אותי זה הרצון להיות רזה? התשובה היא לא.

אז אם חשבת לנסות טיפול באכילה רגשית כי רצית לנסות משהו שונה מכל הדיאטות שעשית כשהמטרה היא – להפוך לרזה, אז עזבי.. חבל על הזמן שלך, כי מי שרק חושבת על "מתי אני אהיה רזה?"
תעמוד לעצמה עם סטופר על הראש וכל הזמן תגיד לעצמה "נו.. נו… רזיתי כבר? נו ירד משהו? נו"…

טיפול באכילה רגשית זהו טיפול רגשי לכל דבר.
היית פעם אצל פסיכולוג? האם אי פעם עמדת עם סטופר ואמרת לעצמך? "נו כבר השתניתי?"
אני מניחה שלא. גם כאן, זה לא משהו שניתן למדוד אותו בזמן.

זה תלוי בך, לא ברצון שלך אבל כן בבשלות שלך, כי לרצות לטפל באכילה הרגשית זה לא בהכרח מספיק.
אז מה עוד צריך?

צריך להיות מוכנה לשחרר
מה לשחרר?

1. את הרצון להיות רזה – כי אם תשקיעי ב"להרזות את הגוף" אבל לא תעבדי על הראש ועל הרגש, החשיבה השמנה תישאר ובסוף הגוף יתאים את עצמו למצב התודעתי שלך ואת תעלי חזרה ותהיי חלק מהסטטיסטיקה.

עכשיו אני לא אומרת שלא תרזי בתהליך של שחרור מאכילה רגשית, את כנראה תרדי במשקל אבל זה יגיע רק כאשר המצב התודעתי שלך ישתנה וגם אז הגוף פשוט יתאים את עצמו.
כמה זמן זה ייקח? אי אפשר לדעת.. אצל חלק שבועות, חלק חודשים וחלק שנים. אבל כשזה יקרה, זה יקרה לבד, בטבעיות, ללא מאמץ וזה יישאר לתמיד – זה שווה הכל לא?

2. את האמונה שאת פשוט תמיד תהיי שמנה – גם כאן הגוף ימשיך להתאים את עצמו לתודעה שלך

3. את הדיאטות, את הלאכול לפי תפריט ולפי שעות – אכילה בריאה, קשובה ואינטואיטיבית לא יכולה לבוא רק מהראש היא חייבת להיות שילוב של לב וראש! תחשבי על כמה פעמים נשברת כשהיית בדיאטות, כי הראש לבד לא יכול להחזיק.. צריך גם לעשות מקום להחלטות מהלב, מה נעים לי, טעים לי, מה עושה לי טוב ולא זה לא תמיד יהיה שוקולד, צ'יפס או פסטה, זה פשוט מה שיש שם עכשיו אז את לא יכולה לדמיין לעצמך מצב אחר.

4. את האיסורים וההגבלות, האשמה והביקורות – תביני ככל שתאסרי על עצמך מאכל מסוים וככל שתגבילי את עצמך, תוציאי אותו מהבית, תעצמי עיניים כשתעברי על ידו בסופר – ככה הראש שלך לא יפסיק לחשוב עליו. איך מפסיקים לחשוב עליו? מתחילים לאכול אותו… ולצורך הדוגמא – בואי ניקח נוטלה, נגיד שזה המאכל האסור שלך. כל יום תאכלי 4 כריכים ביום עם נוטלה, כמה ימים ייקח עד שיימאס לך ותצטרכי הפסקה מהנוטלה? הבנת את הפואנטה…
לגבי האשמה והביקורת, אין משהו יותר מרעיל מזה ולירידה במשקל או תהליך פיוס עם הגוף זה בוודאות לא יוביל.

5. את האמונה שזה לא יעבוד, כי לך פשוט כלום לא עובד אף פעם – תאמיני שזה לא יעבוד וזה לא יעבוד, לא משנה כמה את מיואשת, זכרי שהכל יכול פתאום להשתנות, ככה בהרף עין, אנשים עשו שינויים כבירים בחייהם, אנשים שהיו בתחתית והיום הם בטופ, האם כי הם האמינו שכלום לא עובד להם? לא, כי הם לא ויתרו והמשיכו לנסות, לא משנה כמה פעמים לא עבד להם בעבר.

6. את כל מה שאת כבר יודעת – אם את חושבת שאת כבר יודעת הכל ואין מה לחדש לך, את גם לא תצליחי כי את כל כך מקובעת במחשבה שלך שאין סיכוי להזיז אותה, ובלי שינוי במחשבה לא יהיה שינוי בחיים.

יש עוד כמה דברים, אבל אני חושבת שהבנת את העיקר.

אני כמעט שנה אחרי הלידה, נושאת בכבוד 20 ק"ג עודפים נכון להיום.
אני משתמשת בכל הכלים שאני מלמדת ומכירה, אוכלת בריא ומתאמנת בשביל הבריאות וההרגשה, ממש לא בשביל ההרזייה ולפעמים גם מתענגת על עוגה או עוגיה. כן, אני רוצה להיות רזה, או לפחות לחזור למשקל שלפני הלידה, אבל דיאטה היא מזמן כבר לא אופציה, יש תסכול, יש אתגרים ולפעמים גם אני נשברת, אבל תמיד כמעט מיד חוזרת לעוגן שלי שהוא אני עצמי ואני מזכירה לעצמי שגם אני בן אדם ואפילו אני לא יודעת הכל וגם אני נעזרת, כי אין מורה טוב שאין לו בעצמו מורה מעולה וגם לי יש כמה מורות מעולות, שמזכירות לי שיש עוד צדדים רבים ומגוונים למטבע.

טוב לי, אני לא חושבת על אוכל 24/7, אני ספונטנית באוכל, יוצאת עם חברים, אוכלת רק מה שנעים וטעים, חיה בשלום ובאהבה עם גופי גם כשהוא השתנה, לא מתבאסת, לא מלקה, לא מרגישה אשמה ותודה לאל, בריאה.

אבל הג'ינס ההוא מלפני הלידה עוד רחוק ולא נראה באופק ואני יודעת שגם אני צריכה לגייס סבלנות בדיוק כמו שאני מלמדת את הנשים היקרות שמגיעות אליי כי לגוף הגשמי לוקח זמן לעיתים להדביק את הקצב עם החלק המנטלי והתודעתי ואני יודעת שנדמה לנו שלהיות רזה זה הכל, אבל זה לא.

כי אם תציעו לי עכשיו להניף שרביט קסמים ואז אחזור למקום בו הייתי לפני כמה שנים, רזה אומנם אבל אומללה, רעבה, כל היום בתחושת קיפוח ומסכנות, כל היום בחישובים של פחמימות וחלבונים, מה מותר, מה אסור, לרייר על שוקולד, להריח, לראות אבל לא לטעום, ללכת לישון ב18:00 רק כדי לא להיכנס למטבח, להסתכל במראה ולשנוא את מה שאני רואה (למרות שאני רזה!!), להרגיש שמנה ומכוערת לא משנה מה, כי בתכלס כשהייתי בדיאטה, זה אף פעם לא באמת הספיק לי, כל מספר שאליו הגעתי תמיד רציתי אחד נמוך יותר, אז וואלה אני אומרת לא תודה.

כי החיים קצרים ואני רוצה להספיק הרבה וכשאני עסוקה בלשנוא את עצמי ואת העולם כי אני לא יכולה לאכול את מה שאני באמת רוצה אין לי זמן לחיות באמת, אין לי זמן או יכולת להגשים חלומות, לעשות דברים חשובים, להיות משמעותית ולתת ערך כי כשהמחשבות לא מניחות אין מקום לדברים חדשים, אין מקום ליצירה, אין שקט.

אז אני רוצה רגע להוקיר תודה לעצמי, על הדרך ועל המסע ולכל המלאכיות שלי בדרך שמזכירות לי איפה הייתי ואיפה אני היום ושבזכותן גם אני היום מלאכית שמלווה אחרות במסע שלהן.

באהבה ענקית,
אורלי <3

וכן, התמונה היא מלפני ההיריון והלידה.

4 מחשבות על “אני רק רוצה להיות רזה!”

 1. ואווו אורלי יקרה, איזה כתבה מעוררת מחשבה! וכל כך נכונה…
  ובכל זאת… מה עושים עם הרצון להיות רזה… ברור לגמרי שאת הבעיה… לא ניתן ליפתור רק ע"' דיאטה או אוכל בריא

  הגב
  • היי ללי,
   באופן עקרוני אין בעיה לרצות להיות רזה, כולם רוצים להיראות יותר טוב זה בסה"כ משהו אנושי.
   הבעיה היא כאשר המניע שלי בלרדת במשקל או להשתחרר מבולמוסים ואכילה רגשית – הוא רק מתוך הרצון להיות רזה. כי זה לא מספיק, זה לא יכול להחזיק את זה.
   את צריכה להבין עם עצמך – מה יש שם בלהיות רזה? איזה אדם תהיי כשתהי רזה? מה יתקיים בחייך שאינו מתקיים עכשיו? איך תרגישי כשתהיי רזה? אך הסביבה תתנהג אלייך?
   מה ייצא מחייך ומה ייכנס לחייך כשתהי רזה? הל-מ-ה שלך צריך להיות עוצמתי, חזק ומעורר השראה – כך שבעצם כל אותם דברים שאת רוצה להשיג באמצעות הרזון – לא ייעלמו ברגע שתשיגי אותו.
   כי אם הם ייעלמו גם הרזון ייעלם – דוגמא ל"למה" חזק > אני רוצה להיות רזה כדי שאוכל להיות בריאה ושאוכל להתרוצץ עם הילדים שלי בכיף – גם כשתהיי רזה, ה"למה" הזה יישאר.
   את תמיד תרצי להיות בריאה עבור ילדייך ושתהיה לך היכולת להתרוצץ איתם. זה ההבדל.

   אם הרצון ללהיות רזה נובע למשל מתוך הרצון לאהוב את עצמך – דהיינו כשאני אהיה רזה אני אוהב את עצמי, או כשאני אהיה רזה אני אלך לים, אני אעשה כך וכך ..
   כל אלו אינם "למה" חזקים מספיק – אז קודם כל מבינים על מה בדיוק יושב הרצון בלהיות רזה – מה יש שם ואחר כך? מתחילים לעבוד על המקום הזה <3

   הגב

כתיבת תגובה

תפריט נגישות